Az új-mexikói állam ma este az Arizona Wildcatsszel mérkőzik meg az ország új rangsor első helyezettjével egy NCAA kosárlabda-mérkőzésen. A játékot élőben közvetítjük 21:00 órakor a PAC12 hálózaton.

Több mint egy évtized után először az Arizona lett az ország első számú csapata a Coaches Poll és az Associated Press szerint.

„Azt hiszem, ezt úgy érezzük, hogy megérdemeltük” – mondta Sean Miller edző az Arizona honlapján. „Tudjuk, hogy az 1. helyezés nem jelenti azt, hogy megnyertük a bajnokságot vagy a szezonnak vége, de egyáltalán nem fogok negatív lapot kijátszani. ... Az 1. helyre kerülés talán a legnagyobb bók, amit kaphat.

A Wildcats (9-0) domináns védekezéssel és lepattanókkal vívta ki az utóbbi időben nemzeti megbecsülését. 14,1 lepattanós különbségük az ország legjobbjai közé tartozik, miközben ellenfeleiket meccsenként 59,1 pontig és 36,8 százalékos lövésig tartották.Az Arizona legyőzte saját lövöldözési gondjait az UNLV elleni szombati 63-58-as győzelemben. A Wildcats 3 pontból 16-ból 3-ra ment el, és összességében 41,8 százalékot lőtt, de a második félidőben 7:25-re tartotta a Runnin' Rebelst, hogy megszüntesse a hárompontos félidei hátrányt.

Pontőr T.J. McConnell idénycsúcsával 13 ponttal és hét lepattanóval vezetett az Arizonában hat gólpasszal. Februárig 13 meccsen háromnál többször nem fordította meg a labdát.

'Sok szempontból ő a szíve és lelke annak, amit csinálunk' - mondta Miller -, és azt hiszem, ezt sok tekintetben láttad a második félidőben.

A góllövőlista éllovasa, Nick Johnson, aki 16,6 pontot átlagol, 12-nél maradt, és ez volt a szezon legrosszabb lövés estéje (15-ből 4). Azonban minden meccsen elérte a kétszámjegyű számot.

A hétvégi nagy megmérettetés előtt a Wildcats szerda este hazai pályán játszik egy új-mexikói csapat ellen, amely 2007 óta nem vert meg rangsorolt ​​ellenfelet.

A New Mexico State (7-4) nehezen győzheti le ezeket az erősségeket. Aggies 23-at kaptak ki három meccsen át tartó kicsúszásuk során.

A szombati, 80-68-as vereség után az akkori No. 19 Gonzaga. A Bulldogs külső lövéseire összpontosítottak, és a szezon mélypontját elérő négy hárompontosnál tartották őket, de 45-30-ra kikaptak a kikapott labdáról, annak ellenére, hogy a kezdő centerek Sim Bhullar (7'5') és Tshilidzi Nephawa (6'10') nagyok voltak. .

Daniel Mullings 17 pontot szerzett, és meccsenként 17,6-tal vezet az Aggies csapatában.

Az aggiék az utolsó 13 meccsüket elveszítették rangsorolt ​​ellenfelekkel szemben, és utoljára 1980-ban vertek meg top10-es ellenfelet.

A csapatok 1999 óta négyszer találkoztak egymással, és mindegyik versenyt a Wildcats nyerte meg.