A clevelandi Cavaliers ma este megmérkőzik a Brooklyn Netsszel egy NBA-mérkőzésen. Ingyenes élő online közvetítés a Barclay's Centerből 19:30-kor ET

Noha egymást követő hosszabbítási veszteségeket szenvedtek el, hogy lezárják rövid útjukat, a Netsnek nem volt sok gondja a győzelem megszerzésével a Barclays Centerben.

Mivel három meccses hazai lelátót nyit, a Nets reméli, hogy folytatja ezt a tendenciát, miközben megpróbál közelebb kerülni a hazai pálya előnyéhez a Keleti Konferencia rájátszásának első körében.

A Brooklyn zsinórban a 12. hazai győzelmet várja péntek este a Cavs ellen, amely megpróbálja életben tartani a rájátszásba szorult reményeiket.

Harmadik hosszabbítási mérkőzését játsszák ennyi meccsen, a Nets (37-33) először bukott el egymás elleni küzdelemben a január 27. és február 27. közötti hárommeccses kicsúszás óta. 1-re a Charlotte ellen 116-111-re elveszített szerdán.

A Brooklynnak 2 1/2-es hátrányt kell leküzdenie az Atlantic Division-első Torontótól vagy a Chicagótól, hogy megszerezze a hazai pálya előnyét Keleten. Ez különösen fontos lenne, mivel a Nets 11 meccset nyert meg zsinórban átlagosan 11,4 ponttal a legutóbbi, január 31-i, Barclays Centerben elszenvedett vereség óta.

A Cleveland elleni zsinórban ötödik hazai győzelemmel (29-44) a Brooklyn egy győzelemre került a 2001-2002-ben beállított, és a következő szezonban beálló, csapatrekordot jelentő 13 meccses hazai sorozathoz képest.

Ez a megközelítés előnyt jelenthet számukra egy olyan clevelandi csapattal szemben, amelynél az ellenfelek 39,2 százalékkal lőtték túl az ívet, miközben két számjegyű 3-at süllyesztettek el hat sorozatban.