A Golden State Warriors Miamiba utazik, hogy megmérkőzzön a címvédő Miami Heattel egy NBA-mérkőzésen, amelyet ingyenesen közvetítenek az interneten a MIami American Airlines Arénából csütörtökön 19:30-kor (ET).

A Golden State az NBA legmenőbb klubja, zsinórban hat meccset nyert meg. Minden hengerre lövöldöznek, támadólag, Mark Jackson edző pedig lekapcsolt védekezésre készteti őket.

Egy négymeccses nyugati országúti utat követően LeBron James és a Heat csütörtök este tér haza, de nem biztosak Dwyane Wade helyzetében.

James kihagyott egy meccset az utazás során, mielőtt visszatért a hétfői, 97-74-es denveri győzelemért, de Wade hátgörcsök miatt távozott, és csak 18 percet játszott.

'Egyszerűen fáj' - mondta Eric Spoelstra edző. 'A háta megfeszült, bent volt (az öltözőben) azzal a gondolattal, hogy az meglazul, és visszamehet onnan, de egyszerűen nem.'

Wade státusza a Warriors elleni meccsen nem ismert. Ugyanez vonatkozik a tartalékvédőre, Norris Cole-ra is, aki szintén otthagyta a hétfői meccset, miután egy vezetési leállítási kísérlet végén az arcát a padlóba vágta.

James hétfőn a sérülésproblémák ellenére is a nyolcadik győzelméhez vezette a Heatet kilenc meccsen, mivel 26 pontot és 10 gólpasszt jegyzett szezoncsúcs öt hárompontosával. Két éjszakával korábban nyert Portlandben ágyéksérülése miatt.

„Kilenc 3-ast szereztem, és mindegyik jól éreztem magam” – mondta a liga négyszeres MVP-je. – Az ágyék egyáltalán nem volt probléma.

A Heat (24-7) öt egymást követő hazai meccset nyert meg, 114,2 pontos átlaggal, és 14-2-re áll Miamiban, de a Golden State magabiztosnak érzi magát.

A Warriors (20-13) a leghosszabb győzelmi sorozatára törekszik a 2005. március 25-től április 8-ig tartó nyolc meccs óta. Ráadásul ők az egyetlen nyugati konferencia csapata, amely a tavalyi szezon eleje óta nyert Miamiban, és 97-re nyert. 95 2012. december 12-én, Draymond Green leállásán, 0,9 másodperccel a hátralévő idővel.

A Golden State 94-81-es győzelmet aratott kedd este Orlandóban. David Lee 22 ponttal vezetett a Warriorsban, de a különbséget a csapat védekezése jelentette. A Magic 38,2 százalékot lőtt a mezőnyből, annak ellenére, hogy a Golden State kezdői a teljes negyedik negyedben kiültek.

A védelem megerősítette a Warriors győzelmi sorozatát, meccsenként 89,7 pontig és 29,5 százalékig tartja az ellenfelet a 3 pontos távolságból.